chat giriş

Sohbet GirişiEskişehir Sohbet

Eskişehir sohbet odaları, eskişehir chat sitesi

Gelin tannış olalım

İşi kolay kılalım

Sevelim sevilelim

Dünya kimseye kalmaz...

Eskişehir’ den başladığı aşk yolculuğuyla Anadolu’nun en büyük mutasavvıf halk şairi olan Yunus Emre’nin dizeleriyle selamlamak isterim sizleri... Güçlü medeniyetlerin ev sahipliği yaptığı Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler ve Selçukluların barındırdığı tarihi izlerinin etkisiyle devam eden, aynı zamanda birçok kültürel mirasın barındığı ,kendi dinamizmini daima yenileyen ve devam ettiren, akıllarda her daim kazılan Anadolu’nun incisi...

eskişehir sohbet, chat

Kah güldürüp kah düşündürerek mizah anlayışının zekası olmuş halk filozofu Nasreddin Hoca, Hak ve halk şiirlerinin önemli yapı taşlarından biri olan Yunus Emre, Seyyid Battal Gazi ve daha nice önemli şahsiyetlerinin izlerini barındırmaktadır.

İlklerin şehir olarakta bilinmekte olan Eskişehir, ilk verginin alınması, ilk hutbenin okunması, ilk modern haritanın çizilmesine şahit olunması aynı zamanda herkesin bildiği üzere ilk yerli otomobilin(DEVRİM) üretilmesiyle nice ilklere imza atmıştır. Bulunduğu konum açısından birçok şehre bağlantısıyla bunu avantaja çevirmesinin verdiği ayrıcalığı hissettirmektedir. Özellikle son birkaç yıldan beri şehirdeki tarihi eserlerin restorasyonlarının başarılı bir şekilde yapılması bunun akabinde reklamının sadece Türkiye bazında olmayıp birçok yabancı şehirlerle kardeş şehir projelerinin katkısıyla adından sıkça söz ettirmektedir. Aynı zamanda ‘’öğrenci şehri ‘’ namıyla birçok şehirden öğrenciye kapılarını açmaktadır. Öğrencilerin yoğunlukta olmasından kaynaklı olarak özellikle şehri ziyaret ettiğinizde porsuk boyunca karşılıklı dizilmiş sıra sıra üçüncü nesil kahvecilerin yoğunlaştığını görmeniz mümkün. Hal böyle olunca uzun bir o kadar keyifli sohbetlerin ve günübirlik ziyarete gelen misafirlerin soluk almasına şahit oluyorsunuz. Sohbetsöz konusu olunca dillere pelesenk olmuş olan’’ kahve içelim kırk yıllık hatrımız kalsın’’ akıllarda yer etmekte:).

Eskişehir Sohbet sitesi

Soğuk hava ikliminin yoğunlukta olmasından kaynaklı, daha çok kapalı mekanlarda vakit geçirmek tercih edilmektedir. Hal böyle olunca sohbet ve chat odalarının etkisi burada devreye girmektedir. Sohbet ve chat odalarında Türkiye’nin birçok yerinden giriş yapan kullanıcıların olduğu gibi aynı zamanda Eskişehir’de yaşayan insanların, öğrencilerin ve burada doğup büyüyen lakin başka şehirde yaşamak durumunda kalan insanlarında denk gelebileceği büyük ve geniş bir alan oluşturması her açıdan size katkı sağlayabilir. Mesela birkaç günlüğüne Eskişehir’e turistik bir gezi gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Sirinsohbet.net adresine giriş yaparak Eskişehir Chat’e tıklayarak orda yaşayan ya da daha önce yaşamış kullanıcılarla iletişime geçerek kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz. Her Eskişehirlinin mutlak suretle tavsiye edeceği Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde de adından sıkça söz ettiği "TARİHİ ODUNPAZARI EVLERİ" , aynı destinasyonda bulunan tarihe mal olmuş eşşiz eserlerinden biri olan "KURŞUNLU CAMİİ KÜLLİYESİ" , Eskişehir’le özdeşen meşhur ‘’Lületaşı Müzesi’’ Yazılıkaya’da bulunan Frig Vadisindeki ‘’MİDAS ANITI’’ , ETİ ARKEOLOJİ MÜZESİ ve buranın meşhur yiyeceği olan ‘’ÇİBÖREK’’ ve daha saymakla bitmeyecek birçok turistik yerlerin ve mekanların kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Eskişehir Chat Odaları

Günümüz teknolojisinin etkisiyle görülüyor ki sohbet ve chat platformlarının sadece karşılıklı sohbet etmek olarak bakarsak haksızlık etmiş oluruz doğrusu. Eskişehir’de yaşayıp benim gibi başka şehirleri merak edip, orası hakkında da bilgi almak amacıyla da kullanabilirsiniz. Ya da kafa dengi olan kişilerle sağladığınız sohbetle sanaldan da olsa kalıcı dostluklar kurulabilir. Sizin beklentileriniz ve istekleriniz doğrultusunda Sirinsohbet.net’ teki tecrübeli yetkililerin yardımlarıyla amacınıza yönelik geniş bir alan oluşturmaktadır. Yapmanız gereken sadece SİRİNSOHBET.NET adresine tıklayıp, bu deneyimi bire bir yaşamak.

Tanışıklığımızın baki olması temennisiyle, SİRİNSOHBET.NET adresinde buluşmak dileğiyle...