chat giriş

Sohbet GirişiKürtçe Sohbet Chat

Ünlü Kürt düşünür ve din adamı Bediüzzaman Said Nursi (Said-i Kurdi) eserlerinde anadil konusuna değinirken; Anadilin kaderin insan üzerindeki etkisi olduğunu ve insanın annesinin ak sütü gibi helal olduğunu dile getirmiştir. Şüphesiz bunu dünyanın bütün dilleri için dillendirmek mümkündür. Çünkü her dil bir kültürün simgesidir ve kutsaldır.

Dili var eden şey ise bazen bir ihtiyaçtan, bazen sözlü tarihlerden, bazen yakılan bir ağıttan, bazen de iki insan arasında herhangi bir konuda var olan sohbet dediğimiz insanların birbirleriyle insanlık tarihi boyunca yapmış olduğu iletişimdir. Ve tabii ki doğal olarak dil ile sohbet arasında et ve tırnaktan öte bir girift ilişki vardır.

Kürtçe Sohbet Odası

kürtçe sohbet

Sohbet kanalı prensibimiz olarak hiç bir dili özellikle yüceltmediğimiz gibi hiç bir dile de diğerlerine göre daha az önem addetmiyoruz. Türkçe sohbet, Lazca sohbet, İngilizce sohbet olduğu gibi Kürtçe sohbete de önem veriyoruz. Ve kendi anadili olması hasebiyle bazen bir şiiri paylaşmak adına, bazen bir “stranı” dile getirmek ve dinlemek adına kürtçe sohbet etmek isteyen kullanıcılarımız da vardır. Malumunuz, marifet iltifata tabidir. Ortada hiç bir dil yokken bile anlaşabilen insanlık, elbette ki farklı dillerde konuşunca da anlaşabileceğini göstermek adına sitemize düşen misyonu rahatlıkla yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Bu anlamda kürtçe bilen kullanıcılarımızın belirli kanallarımızda kendilerini rahatlıkla ifade edebileceği ortamlar sunmaktayız. Siz değerli kullanıcılarımıza düşen tek şey kürtçe sohbet adına sitemizi ziyaret edip her dilin güzelliğinin yaşatıldığı ortamlarda bulunmak ve bunun keyfini çıkarmak.

Sirinsohbet.NET keyifli sohbetler diler..